چرا هزینه ی جذب مشتری اهمیت دارد ؟

Rate this post

چرا هزینه ی جذب مشتری اهمیت دارد ؟

معمولا در مراحل ابتدایی فرایند فروش مقدار هزینه جذب مشتری از ارزش مادام العمر مشتری جذب شده تجاوز میکند.در کسب و کار های پایدار هزینه ی جذب مشتری با گذشت زمان کاهش میابد

تا این که به طور قابل توجهی کمتر از ارزش مادام العمر میشود یکی از پرسش های کلیدی درباره ی کسب و کارتان این است که کاهش هزینه ی جذب مشتری تا رسیدن به مقداری پایین تر از ارزش مادام العمر مشتری چقدر طول میکشد زیرا تا زمانی که به این نقطه نرسید کسب و کارتان بیش از انچه درامد داشته باشد هزینه دارد.

حالتی را تصور کنید که هزینه ی زیادی برای جذب مشتری انجام داده اید و با مراجعه مشتری او ناراضی بر میگردد در عین حال شما ضرر هزینه جذب مشتری و محصول خود را پرداخت میکنید از این رو قبل از هزینه کردن برای جذب مشتری شما باید زمینه ای را فراهم کنید که مشتریانی که در اینده جذب میکنید از شما و محصولاتتان راضی باشند.

بعد از ان جذب مشتری و ثابت نگه داشتن مشتری یکی از اصول اولیه برای کسب و کار شما است.ثابت نگه داشتن مشتری باعث میشود تا هزینه ای را که برای جذب ان داده اید جبران کند و شما بتوانید مشتریان جدید تری را با هزینه ی کمتر جذب کنید همچنین برخی از مشتریان شما باعث این میشوند که با خودشان مشتریان دیگری را نیز بیاورند.

تبلیغات در مرحله ی اول جذب مشتری قرار دارد که شما میتوانید با استفاده درست از مکمل تبلیغاتی و هوش تبلیغاتی جذب درست مشتری را داشته باشید و هزینه های خود را کنترل کنید.تبلیغات صحیح میتواند باعث بهتر شدن روند کسب و کار شما شود و کوک کند تا شما درک صحیحی از کارتان را به مشتری نشان دهید.

پس سعی کنید خیلی اصولی و برنامه ریزی شده پیش بروید تا بتوانید از یک طرف مشتریان خوبی را جذب کنید از طرف دیگر هزینه برای جذب مشتری را کاهش دهید.

اگر فکر میکنید در این مسیر به مشاور نیاز دارید با آژانس (های تبلیغ) تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۵۳۸۷۷۳

 

8 دیدگاه در “چرا هزینه ی جذب مشتری اهمیت دارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *