هنگامی که مشتریان شما را گمراه میکنند

Rate this post

هنگامی که مشتریان شما را گمراه میکنند : دو دام وجود دارد که در صورت متمرکز نشدن بر بازاری جدید ممکن است گرفتارشان شویدهنگامی که مشتریان دست به جیب شما را گمراه میکنند : دام اول فروش به همه و دام دوم سندروم چینی

 

نخستین دام فروش به همه

 

نام دارد به این صورت که شما در مقام شرکتی نوپا و با منابعی بسیار اندک میتوانید محصولاتی تولید کنید که متناسب نیاز های همه ی افرادی باشد که با انها عامل دارید.

بیایید فرض کنیم پلیمر جدیدی ابداع کرده اید که میتواند پارچه را بهتر از همه ی پلیمرهای دیگر موجود در بازار ضد اب کند.ابتدا از یکی از دوستانتان به نام مهدی می شنوید که در روزنامه خوانده است بازار تجهیزات گردش و پیک نیک بازار پرسودی است و به همین جهت به شما پیشنهاد میکند به دنبال فروش چادر های مخصوص پیک نیک بروید.سپس پسر عمویتان نیز وارد ماجرا میشود او به دنبال لباس زیر ضد اب است سرانجام یکی از همسایه ها نیز فکر میکند که عروسک های پارچه ای حیوانات که به سادگی تمیز میشود ایده ی بسیار خوب و جذاب است.

برای طراحی و تولید هر یک از این محصولات زمان و منابع زیادی نیاز است.اگر تولید محصولی را شروع کنید و ببینید که مشتریان ان برای سوداوری کسب و کارتان کافی نیستند بی شک منابعتان ان قدر نخواهد بود که به شما اجازه دهد تا پیدا کردن بازاری سود اور به تولید محصولات دیگر ادامه دهید.

 

دومین دام رایج سندروم

 

چینی است.ایده اصلی این دام این است که به جای ایجاد بازاری جدید میتوان سراغ یکی از بازار های بزرگ موجود رفت و بخشی از سهم ان بازار را در اختیار گرفت و به سود اوری دست یافت. در نهایت حتی اگر یک دهم درصد  از بازار مسواک چین را با جمعیت ۱٫۳میلیاردی به دست اورید آیا پول خوبی گیرتان نخواهد امد؟

اگر کارافرینی انقدر ساده بود همه میخواستند به چین مسواک بفروشند.

با یک مشاوره رایگان از (های تبلیغ) بازار هدفتان را مشخص کنید :

۰۹۱۲۰۵۳۸۷۷۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *